Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to zapalenie dróg rodnych jest niebezpieczne?

Mam 27 lat, w cytologii stwierdzono możliwe zakażenie chlamydią oraz obecność komórek endometrialnych. Mam Nadzerka, w wyniku nie ma komórek nowotworowych.cytologia była wykonywana w 14 dniu cyklu, jednak kilka dni wcześniej zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Otrzymałam summamed i leki przeciwzapalne. Czy mam się czym martwić? Głównie chodzi mi o komórki endometrialne
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Bóle ginekologiczne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

chlamydioza to choroba wywoływana przez jeden z rodzajów bakteriiChlamydia. Zdecydowanie wymaga leczenia, ponieważ może prowadzić do szeregu powikłań, w tym zapalenia jajowodów. Stąd konieczne jest leczenie antybiotykiem.

Odsyłam do artykułu, z niego dowie się Pani więcej na temat tej choroby wenerycznej: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-chlamydia.

Co do komórek endometrialnych, to są to rozpoznawalne w wyniku cytologii komórki gruczołowe nieprawidłowe, jednak nie mają powiązania z nowotworami, stąd nie musi się Pani tego obawiać.

Niemniej warto zgłosić się z wynikiem cytologii do ginekologa, by upewnić się, że obecność komórek endometrialnych nie wskazuje na endometriozę. Niestety nie sposób powiedzieć nic więcej bez dokładnego wywiadu i badania przedmiotowego (wziernikowania). Stąd o szczegóły powinna Pani zapytać ginekologa.

A o endometriozie może Pani przeczytać w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/endometrioza-objawy-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy