Dlaczego od miesiąca krwawię z dróg rodnych?

Witam. Od początku sierpnia cały czas krwawię. Dostałam okres na początku sierpnia oczywoscie normalnie,po tyg dostałam znowu bolesnego okresu. I od tej pory cały czas towarzysza mi plamienia. Pare dobrych lat temu okazało się,ze zostałam zarażona wirusem Hpv i okazała się ,ze niestety jest on złośliwy dlatego wykluczono szczepienie. Dodatkowo od tego sierpnia cały czas bolą mnie piersi. Czy to może już być ten rak szyjki macicy ktirego miałam się spodziewać? Czy może coś innego?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem – konieczne jest USG TV w celu określenia z czego wynika krwawienie. Możliwe przyczyny to m.in.: polipy lub mięśniaki macicy, endometrioza, zaburzenia hormonalne czy zaburzenia krzepnięcia. Ponadto należy wykonać wymaz bakteriologiczny z kanału szyjki macicy w kierunku chorób wenerycznychchlamydii i rzeżączki, gdyż także te choroby mogą manifestować się krwawieniem z dróg rodnych. Odsyłam do materiału: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka.

Trudno ocenić, czy może być to nowotwór, proszę pamiętać, że zainfekowanie onkogennym typem wirusa HPV nie jest jednoznaczne z zachorowaniem na raka szyjki macicy. Owszem, kilkanaście typów spośród ponad setki nam obecnie znanych przyczynia się do rozwoju nowotworu, ale niekiedy namnażanie komórek rakowych trwa nawet i 20 lat! Dlatego mając świadomość nosicielstwa któregoś z wysokoonkogennych typów wirusa wskazane są regularne badania – w tym cytologiczne. Więcej w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-hpv-jak-do-niego-dochodzi.

Proszę pamiętać, że leczenie w przypadku odpowiednio wcześnie zdiagnozowanego nowotworu ma duże szanse na powodzenie, dlatego sugeruję, by nie lekceważyła Pani swoich dolegliwości. Być może Pani wątpliwości rozwieje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.