Czy to zapalenie żołądka?

Witam, mam nadzieję, że odpiszecie na mój list. Jest to dla mnie ważne. Proszę mi jakoś pomóc, jeśli się da. 4 miesiące temu złapało mnie coś, poszedłem na usg i nic nie wykazało, gastroskopii nie kazano robić ponieważ stwierdził, że to może przejść, ale zdecydowałem się na gastroskopie i stwierdzono lekkie zapalenie żołądka. Powoli było lepiej, brałem lek zmniejszający wydzielanie i produkcję soku żołądkowego, ale znowu mnie złapało. Po pierwszym razie naruszyło mi trzustkę, ale późniejsze badania krwi były dobre. Nie wiem co robić już sam, proszę o pomoc!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Dolegliwości zostały opisane bardzo niedokładnie, ale wydaje się, że mogą być związane z infekcją Helicobacter pylori, jednakże nie można wykluczyć innych przyczyn bez wykonania dokładnej diagnostyki.
W celu diagnostyki wskazane byłoby wykonanie badania fizykalnego, badania endoskopowego z pobraniem materiału do badania histo-patologicznego, a także ewentualnych badań laboratoryjnych.

Proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem. Jeśli wchodzi w grę wizyta publiczna to należy uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Redakcja abcZdrowie.pl