Czy to.znaczy, że wirus jest obecny?

Proszę o wyjaśnię wyników cytomegali IgM nieobecna a IgG obecna >500u/ml. Jestem 3 miesiące po poronienie. Właśnie staramy się zajść w drugą ciążę. Czy to.znaczy że wirus jest obecny? Czy posiadam odporność na wirusa.

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza iz kiedyś w przeszłości doszło do zakażenia , brak cech świeżego zakażenia które mogłoby być zagrożeniem dla płodu