Czy torbiel lita zawsze jest nowotworem?

Witam, byłam dzisiaj u ginekologa. Pani doktor stwierdziła nadżerkę. Jednocześnie przy badaniu USG zobaczyła coś co nazwała "chyba torbiel lita lub guzkowata". Otrzymałam skierowanie na wykonanie markeru CA 125. Godzinę temu odebrałam wynik, który wynosi 46. Jeśli to jest istotne to miesiączka skończyła mi się 4 dni temu czyli w sobotę. Mam pytanie. Czy wynik tego markeru jednoznacznie świadczy o tym, że w/w torbiel lita jest nowotworem. Czy powinnam niepokoić się tym wynikiem ? Pozdrawiam

Nie ma wyniku badania markera, który świadczy o czymś jednoznacznie, jest to badanie dodatkowe, które wraz z innymi badaniami może pomóc lekarzowi w podjęciu decyzji o dalszym leczeniu. na tym etapie nie ma powodu do niepokoju, jest powód do dalszych działań