Czy trądzik mógł się uodpornić na lek?

Witam. Potrzebuje porady dermatologicznej. Od 8 miesięcy biorę i, Izotek 20mg. Przez skutki uboczne nie zdecydowałam się na 40mg na dobę. Teraz mam jeszcze ostatnie 3 opakowania czy wziąć po 40mg? Czy trądzik mógł się już uodpornic przez długie zażywanie po 20mg? Zależy mi aby trądzik nie powrócił.

Skutki uboczne, takie jak suchość, podrażnienie, złuszczanie i inne są nieodłącznym świadectwem działania leku. Jeśli ich nie ma, powodzenie leczenia jest wątpliwe. Zbyt małe dawki zwykle kończą się nawrotem choroby. Albo będzie miło, albo skutecznie - wybór należy do Pani.