Czy trzeba przeciąć most i go zdjąć, aby to wyleczyć?

Mam założone korony na górnych zębach (most). Po kilku latach powstała przetoka nad prawą jedynką. Dentysta po udrożnieniu kanału i bezskutecznym leczeniu stwierdził, że trzeba przeciąć most i go zdjąć, aby to wyleczyć. Co wiąże się z dużym kosztem założenia nowego mostu. Czy jest inne rozwiązanie?

Dzień dobry,
Myślę,że można rozważyć resekcję korzenia.Jest to zabieg polegający na usunięciu zmiany chorobowej przez kość szczęki,wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten powinien wykonać chirurg stomatologiczny lub szczękowy.Nie ma potrzeby zdejmowania mostu.
Pozdrawiam.