Czy trzeba przyklejać plaster z taką samą dokładnością jak na ulotce?

Witam;) Chodzi o to, że od jakiegoś czasu stosuję Plastry antykoncepcyjne. Dziś nakleiłam 3. plaster na podbrzuszu - tak myślę. Na ulotce jest pokazane, że kobieta ma go naklejonego dokładnie po prawej stronie pępka, a zarazem z kilka cm pod nim, że bielizna na niego nie nachodzi. A ja go przykleiłam na wysokości można powiedzieć prawego jajnika. Czy to robi jakąś różnicę? Jeszcze chciałam podkreślić, że plaster znajduje się nie nad majtkami, tylko dokładnie pod. Czy to czymś grozi? Przetarciem plastra lub też szkodzi to jego działaniu? Czy jego działanie zaprzestaje być ważne, kiedy tak go przykleiłam? Pozdrawiam serdecznie

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Instrukcja załączona do opakowania zawiera wykaz wszystkich niezbędnych informacji na temat prawidłowego stosowania środka antykoncepcyjnego. Rysunek przedstawia jednak przykładowe miejsce przyklejenia plastra.

Najbardziej zalecanymi miejscami do naklejenia plastrów antykoncepcyjnychskóra pośladków, brzucha, górnej części pleców, zewnętrznej górnej części ramienia.

Odnośnie do Pani pytania, to jeżeli nosi Pani bieliznę z wysokim stanem, to szanse na przetarcie lub odklejenie plastra są niewielkie. Przy innym kroju bielizny istnieje ryzyko zaczepienie o plaster i jego powolnego odklejania od linii skóry, co może spowodować osłabienie jego działania. W takiej sytuacji należy nakleić plaster w inne dogodne miejsce.

Proszę jednak pamiętać, że miejsca przyklejenia kolejnych plastrów powinno się zmieniać.

Pozdrawiam