Czy uczucie ciężkości głowy może mieć związek z zaburzeniami osobowości?

Czy uczucie ciężkości głowy może mieć związek z zaburzeniami osobowości na tle nerwowym lub związek z dużym stresem i depresją. Mam takie wrażenie że jak by ktoś odciął moją głowę od reszty ciała. Do tego mam problemy ze snem i nie mam motywacji żeby rano wstać. Nic mnie nie cieszy na nic nie mam ochoty

Witam! Opisany przez Panią zespół objawów można zaliczyć do nerwicowych. Wymaga on prawidłowego leczenia polegającego na psychoterapii z ew. wzmocnieniem lekami p/lękowymi i p/depresyjnymi. Rozpatrywanie i przypisywanie konkretnego objawu do jakiegoś rozpoznanie nieco mija się z celem. Objawy w nerwicach mają skłonność do zmian nasilenia, lokalizacji i charakteru. Uprzedzam, że pierwsze oznaki remisji pojawiają się z 2-4 tygodniowym opóźnieniem - taka jest specyfika działania nowoczesnych, bezpiecznych leków z grup SSRI lub SNRI. Powodzenia W. Łuczkowski.