Czy uczucie duszności po zapaleniu płuc jest normalne?

czy dziecko po przebytym zapaleniu płuc z silną obturacją może mieć uczucie duszności zwiększone po wysiłku
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Nabłonek dróg oddechowych po przebyciu zapalenie płuc regeneruje się nawet kilka tygodni. W tym czasie mogą pojawiać epizody duszności czy kaszlu występujące pod wpływem zimnego powietrza czy wysiłku. Proszę jednak pamiętać, że dziecko po przebyciu ciężkiego zapalenia płuc powinno pozostać pod okresową kontrolą lekarską.