Czy uczucie rozpierania w odbycie może mieć naturę psychiczną?

Witam, czy uczucie rozpierania w odbycie, taki ból przeszywający, stałe napięcie w środku i uczucie zalegania czegoś w odbycie, trwające cały dzień bez specjalnie innych dolegliwości może mieć naturę psychiczną? Odczuwam dyskomfort. Stolce normalne, badania ok, lekarze nic nie stwierdzili. Słyszałam o antydepresantach, botoxie i elektrostymulacji odbytu. Czy coś co może pomóc? Jestem już tym zmęczona i podłamana.o niczym innym nie potrafię myśleć. Brak objawów w nocy. Proszę o pomoc.

Objawy somatyzacyjne ( w tym z obszaru odbytu) mogą pojawiać się na tle nerwicowym. Na to wskazywałoby wykluczenie innych przyczyn. Dlatego zachęcam do udania się na psychoterapie, która pomoże odkryć rzeczywistą (emocjonalną) przyczynę trudności i poradzić sobie z nią.

Witam,

W.Jager twierdzi, że choroba prowadzi nas do tego czego nie przeżywamy, co wykluczyliśmy, czego nie chcemy przyjąć do wiadomości. Prowadzi nas do naszego cienia. Choroba może być próbą samouzdrowienia, ponieważ może nas ochronić przed ostatecznym załamaniem, które wystąpiłoby, gdybyśmy się zamknęli konsekwentnie na leżący głębiej sens życia.
Znaczną rolę odgrywają emocje i uczucia w powstawaniu i przebiegu choroby.
Proszę rozważyć spotkanie z psychoterapeutą, specjalizującym się w psychosomatyce, mam przeświadczenie, że dzięki temu będzie Pani mogła poradzić sobie z opisywanymi dolegliwościami.

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Dzień dobry,
Czy śpi Pani dobrze? Rozumiem, że ból, napięcie nie wybudzają Pani?
Lekarze wykluczyli inne choroby, a objawy nasilają się, gdy Pani się na nich koncentruje.
Przyczyny mogą być emocjonalne. Czy nie zauważyła Pani nasilenia objawów w sytuacjach stresów?
Takie trudności najskuteczniej leczy się poprzez psychoterapię. W początkowej fazie leczenia pomocne mogą być antydepresanty - proszę udać się na konsultację psychiatryczną.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!