Możliwość IBS bez biegunek i zaparć

Witam, zawsze rano oddaję stolec normalny, po chwili znowu mi się chce. Potem w ciągu dnia kilka razy czuję potrzebę czasem coś pójdzie, czasem nie. Nie mam bólu brzucha raczej, czasem lekkie rozdęcie, zgaga. Wg gastrologów to IBS. Mam również ropień odbytu i bóle, uczucie ciała obcego w nim. Bolesne miesiączki. Czy to IBS skoro nie ma biegunek i zaparć? Czy to psychosomatyczne? Wybieram się do psychiatry. Ciągle czuję dyskomfort, brak bólu w nocy. Prosze o porady w spr leczenia i diagnozę.

Warto zgłosić się do psychiatry, a także do psychologa i rozpocząć psychoterapię. Opisane przez Panią objawy pojawiają się często na tle emocjonalnym (nerwicowym). Psychoterapia pozwoli poznać rzeczywiste przyczyny trudności i poradzić sobie z nimi.