Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy unikanie kontaktów z ludźmi i myśli samobójcze to objawy depresji?

Mam nastpujące obawy i prosze mi pomoc odpowiedziec na pytanie czy to jest depresja? Unikam bardzo konatku ludzi , gdy jestem w kosciele wmawiam sobie i zaczynam panikowac , żę zemdleje .Najchteniej caly czas bym przesiedziala w swoim pokoju,miewam mysli samobójcze,brak chęci do wszytkiego i niska bardzo samoocena !

ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Przez Internet nie da się niestety postawić żadnej diagnozy i odpowiedzieć na pytanie, czy cierpi Pani na depresję. Rzetelne ropoznanie wymaga bezpośredniej konsultacji u lekarza psychiatry, do czego Panią namawiam. Oczywiście, unikanie kontaktu z ludźmi, samotnictwo, niechęć do wychodzenia z domu, niska samoocena, brak motywacji i energii do jakiegokolwiek działania oraz myśli samobójcze wkomponowują się w obraz kliniczny depresji, ale wymienione przez Panią symptomy równie dobrze mogą świadczyć o innych zaburzeniach, np. o nerwicy czy fobii społecznej. Napisała Pani, że obawia się Pani omdlenia, że odczuwa paniczny lęk – to może świadczyć o zaburzeniach nerwicowych. Z drugiej strony, depresja lubi się maskować, czyli imitować, naśladować inne dolegliwości. Niewykluczone zatem, że cierpi Pani na depresję maskowaną. Być może są to także mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe. Diagnozę różnicową może postawić tylko psychiatra. Proszę nie bagatelizować swojego zdrowia psychicznego i udać się na konsultację do specjalisty. Zachęcam Panią do przeczytania artykułów zamieszczonych w naszym serwisie:

http://portal.abczdrowie.pl/nerwica
http://portal.abczdrowie.pl/depresja
http://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-lekowo-depresyjne
http://portal.abczdrowie.pl/depresja-maskowana
http://portal.abczdrowie.pl/diagnozowanie-depresji
http://portal.abczdrowie.pl/niska-samoocena

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy