Myśli samobójcze i przymus krzywdzenia siebie

Witam Mam pytanie dotyczące mysli samobójczych. I przymusu krzywdzenia siebie. Czego to moga byc objawy skoro nie mam objawów depresji. Nie jestem smutna. Wszystko sie wydaje wporzadku tylko te mysli sa czasem zbyt mocne. To tak jak odczucie głodu który musze zaspokoić.

Mgr Magdalena Golicz

Jeśli jest coś przymusem, raczej świadczy o problemie. Proszę zgłosić się do specjalisty by ocenił czy nie potrzebuje Pani pomocy farmakologicznej lub podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam

Akty autoagresji służą wyładowywaniu nadmiernych emocji, stresu, lęku itp. skierowania ich na siebie (zamiast np. na kogoś, na coś). Myśli o samobójstwie + akty autoagresji mogą świadczyć o depresji maskowanej, kiedy z jednej strony nie widać jej zewnętrznych objawów (np.przygnębienia) niemniej w jakimś stopniu musi Pani cierpieć, skoro zastanawia się Pani nad samobójstwem i dokonuje aktów autoagresji.

Proponuję kontakt z psychologiem celem rozwikłania, co jest tego przyczyną.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak