Czy usunięcie zębów będzie skomplikowane?

Czy jeśli zęby ósemki dolne nie do końca wyszły tylko tak powiedzmy do połowy się pojawiły ponad dziąsło to znaczy, że są one zatrzymane i połączone z kością i usunięcie ich będzie dość skomplikowane? Czy podczas takiego usuwania mogę mieć cały czas w buzi rurkę ssącą bo mój stomatolog powiedział, że przy wyrywaniu górnych[dolnych się nie podejmie i muszę iść do chirurga] stwierdził, że nie bo będę siedział i nie leżał. Przez to odwlekam wizytę bo się boje, że nie dam rady i się zadławię.

Witam,
do oceny ułożenia zęba niezbędne jest zdjęcie panoramiczne lub najlepiej tomograf komputerowy. Dzięki temu lekarz będzie w stanie ocenić stopień trudności usunięcia zęba. Proszę się jednak nie martwić - samo usuwanie powinno być zupełnie bezbolesne a odsysanie śliny jest rzeczą konieczną i naturalną w każdej pozycji. Na pewno da Pan redę;)
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło