Czy w podanej sytuacji jest konieczność wykonania testu na HPV?

Mam stałego partnera. Jest moim pierwszym. On miał przede mną jed a partnerkę z którą uprawiał seks oralny bez zabezpieczenia a klasyczny zawsze z. Ja uprawiam z partnerem seks zwykły, oralny i czasem zdarzył się rimming, oczywiście staraliśmy się zachować higiene. Ostatnio mam obsesję na punkcie HPV. Cytologie mam zawsze dobra, laryngolog wykluczył zmiany w jamie ustnej. Lekarz stwierdził że wykonanie testu na HPV nic mi nie da i że wpadam w nieuzasadniona obsesję. Zalecił obserwacje i kazał przyjść jak bd objawy, kłykciny w jamie ustnej lub na waginie. Kazał żyć normalnie i nie robić żadnych testów bo szkoda pieniędzy, czasu i nerwów a wirus i tak jest nieuleczalny chyba że sam organizm go zwalczy. Czy lekarz miał rację?

Nie miał. Strasznie nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał. . Kłykciny kończyste w jamie ustnej i w drogach rodnych to schyłek 18 i 19 wieku od kiedy to powstawały pierwsze dokumentacje fotograficzne tych schyłkowych objawów zakażeń HPV. Znamy 49 typów wirusa HPV w tym 18 cie typów wysoko onkogennych czyli wysoko rakotwórczych a pozostałe jako nisko rakotwórcze. Wysoko rakotwórcze to HPV16,HPV18,HPV26,HPV31,HPV33,HPV35,HPV39,HPV45,HPV51,HPV52,HPV53, HPV56,HPV58,HPV59,HPV66,HPV68,HPV73,HPV82. Pozostałych też nie należy lekceważyć. Zrób sobie badania DNA wymazu z pochwy i wszystko będzie jasne. A moją odpowiedź wydrukuj i pokaż Panu Dochtorowi temu od kłykcin. To się leczy łatwo Heviranem u dobrego ginekologa. Nie martw się będzie dobrze.