Czy w przypadku takich wyników badania RM stawu barkowego jest możliwa próba leczenia komórkami macierzystymi?
Wynik badania MR stawu barkowego-artografia.
Struktura stożka rotatorów;
Kompleks torebkowo-ścięgnisty SST; cechy przerwania ciągłości kompleksu SST w części dalszej zmiany na odcinku około 14mm - od poziomu roztworu rotatorów /wymiar przednio tylny uszkodzenia/.Wiązka tylna o zachowanej ciągłości.Obraz odpowiada rozległemu uszkodzeniu przyczepu barkowego typu PASTA.Najpewniej na tym tle przemieszczenie kontrastu - płynu z obszaru stawu w obszar kaletki.Kompleks torebkowo-ścięgnisto-wiązadłowy ścięgna podłopatkowego ; ścięgno o zachowanej ciągłości jednorodne.
Obrąbek stawowy:
W części przedniej nie stwierdzono cech odwarstwienia od powierzchni kostnej panewki - niejednorodność w kwadrancie przednio-górnym jednak bez cech penetracji płynu podobrabkowo.
Błona maziowa ; z obrazem przerostu.
Ilość płynu w stawie; zwiększona.
Wnioski;
W badaniu RM po dostawowym podaniu kontrastu nie stwierdzono cech odwarstwienia obrąbka od powierzchni kostnej.Cechu uszkodzenia SST - obraz oderwania przyczepu wiązki prostej od powierzchni kostnej bez cech retrakcji.
Mam tylko jedno pytanie - czy w przypadku takich wyników badania RM jest możliwa próba leczenia komórkami macierzystymi ?
Ryszard