Czy w tej sytuacji będzie zachowana pełna antykoncepcja?

Dzień dobry Biorę tabletki antykoncepcyjne Slinda. Zgubiłam tabletkę z 6 dnia, więc wzięłam od razu tabletkę z dnia 7. Tabletki automatycznie skończą mi dzień wcześniej. Czy po skończeniu czynnych tabletek białych mam normalnie brać placebo nie zważając, że tych białych wzięłam jedną mniej i czy będzie zachowana pełna antykoncepcja.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

postąpiła Pani słusznie przyjmując w 6 dniu tabletkę przeznaczoną na dzień 7. Następnie należy kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych aż do skończenia opakowania. Ważne, aby nie dopuścić do żadnych przerw w stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej, gdyż mogłoby to doprowadzić do obniżenia skuteczności.

Po skończeniu tabletek czynnych należy zrobić 7-dniową przerwę, tak jak dotychczas, a następnie rozpocząć nowe opakowanie. Takie postępowanie powinno poskutkować pełną antykoncepcją.

Nasze użytkowniczki miały podobne problemy do Pani. Odpowiedzi na ich pytania znaleźć można po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-skrocic-cykl-i-wziac-tylko-20-tabletek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mam-zrobic-z-taka-tabletka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.