Co zrobić z takimi tabletkami?

Dzień dobry :) Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Slinda (kończę 3 tydzień). Niestety wypadła mi dzisiejsza tabletka biała (musiałam ją zgubić). Co zrobić w takiej sytuacji? Wziąć z innego blistra białą czy po prosty wziąć jutrzejszą czy zrobić dzisiaj przerwę? Proszę o pomoc
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeśli zgubiła Pani jedną z tabletek czynnych, to właściwym postępowaniem byłoby sięgnięcie po tabletkę z kolejnego dnia, a następnie kontynuowanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zgodnie z ustalonym schematem.

W praktyce oznacza to, że pigułki antykoncepcyjne byłyby przyjmowane o jeden dzień krócej, lecz mimo to ochrona antykoncepcyjna zostałaby zachowana. Ważne, aby nie dopuścić do przerwy w stosowaniu tabletek i przyjmować je codziennie o podobnej porze.

Podobne dylematy co Pani miały inne użytkowniczki naszego serwisu. Poniżej przesyłamy Pani linki do podobnych pytań, przy których pojawiły się już odpowiedzi. Oto one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubiona-tabletka-co-robic, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubiona-tabletka-antykoncepcyjna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubilam-tabletke-antykoncepcyjna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-pominac-ostatnia-tabletke-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty