Czy w tej sytuacji mogę stosować któryś z tych leków?

Dzień dobry, czy przy wychodzeniu z demencji alkoholowej można stosować Atarax lub Alprox na uspokojenie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wychodzenie z demencji alkoholowej wymaga nadzoru lekarskiego. To lekarz – na podstawie aktualnego stanu zdrowia – decyduje o wdrożeniu leczenia oraz czasie jego trwania.

Proszę więc nie przyjmować leków na własną rękę, lecz skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zna Pańską historię medyczną. My nie wiemy, jakie leki Pan aktualnie przyjmuje, w związku z tym nie możemy wypowiadać się o ewentualnych interakcjach. Zachęcamy więc do kontaktu z lekarzem.

Opisy leków, o których Pan wspomina znajdują się w naszej bazie pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/atarax-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne,

https://portal.abczdrowie.pl/alprox.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.