Czy w tej sytuacji wystarczy odpoczynek?

Witam. Jestem kobieta. Mam 26 lat. Moim problemem sa plecy z karkiem. Pracuje fizycznie na magazynie. Praca nie jest lekka. Kiedy trzymalam karton w rekach próbując go odlozyc kichnęłam. Cos przeskoczylo mi w plecach pod lewa lopatka. Minal juz pinad miesiąc. Wciaz jeat twn klojący ból. Przy smianiu sie , kichaniu i mocnym wydechu. Od tygodnia doszedł bol karku. Mam wrazeniw jak by cos tam weszlo. Czy powinnam udac sie do lekarza czy wystarczy odpoczynek z masazem?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Niestety na podstawie przesłanego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić, z czego może wynikać taki długotrwały ból. Wspomina Pani, że trwa on od ponad miesiąca, dlatego w tej sytuacji konieczna może okazać się konsultacja z lekarzem rodzinnym lub ortopedą, który w razie konieczności będzie mógł zlecić szczegółowe badania diagnostyczne.

Należy wziąć pod uwagę, że taki wysiłek fizyczny i podnoszenie ciężkich przedmiotów przez większą część dnia sprawia, że organizm jest nadmiernie obciążony, w wyniku czego może dojść do przeciążenia mięśni, co z kolei powoduje dolegliwości bólowe.

Na naszym portalu znajdzie Pani informacje, jakie mogą być przyczyny oraz w jaki sposób zapobiegać bólom pleców:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-plecow-przyczyny-i-zapobieganie

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-plecow-a-praca-fizyczna

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-bole-kregoslupa-a-praca-fizyczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.