Czy w tym wypadku nie wystąpią negatywne skutki?

Dzień dobry. W październiku dentysta próbował wyleczyć mi zęba kanałowo, jednak przez ciągły ból skierował mnie do specjalisty. Kanały są w pełni oczyszczone, jednak puste, zabezpieczone tymczasowym wypełnieniem (specjalista sprawdzi pod mikroskopem czy żaden kanał nie został przeoczony i założy plombę). Niestety przez moją chorobę musiałam przełożyć wizytę, a następna jest dopiero w styczniu. Czy w tym wypadku czekanie z wypełnieniem kanałów aż 3 miesiące nie spowoduje żadnych negatywnych skutków? Ból się zmniejszył, jednak obawiam się że tak długie zwlekanie może pogorszyć mój stan (w okolicy nie ma innego specjalisty, który używa mikroskopu). Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady.

Puste przestrzenie są miejscem dla bakterii. Na pewno kanały będą musiały zostać dobrze zdezynfekowane przed wypełnieniem może nawet szerzej opracowane. Warto wykonać TK bo wtedy można w 3D dokładnie ocenić czy wszystkie kanały zostały opracowane.