Czy w wieku 19 lat mogę mieć depresję?

Witam, chciałbym zapytać, czy w wieku 19 lat mogę mieć depresję? Czytałem o objawach depresji i praktycznie każdy z podanych objawów pasuje do mojej sytuacji. Jeżeli depresja w takim wieku jest możliwa, gdzie mogę szukać pomocy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Depresja może pojawić się w każdym wieku. Szczyt zachorowań przypada na wiek między 20 a 30 r.ż. U ok. 30% chorych pojawia się przed 20 r.ż.

Bezpłatną pomoc - zarówno wizyty lekarskie, jak i psychoterapię - można uzyskać w publicznych zakładach opieki zdrowotnej lub placówkach niepublicznych, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Psychiatra i psycholog przyjmuje zazwyczaj w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego. Psychiatra może mieć również gabinet w poradni wielospecjalistycznej. Nie jest potrzebne skierowanie. Na wizytę z reguły trzeba się zapisać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Może Pani również skorzystać z wizyty w ramach prywatnej praktyki psychiatrycznej lub psychoterapeutycznej.

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-leczenie

http://portal.abczdrowie.pl/kiedy-szukac-pomocy

Serdecznie pozdrawiam