Czy w wieku 19 lat można wyprostować krzywy kręgosłup o kilka stopni za pomocą ćwiczeń?

Mam plecy wklęsło wypukłe, hiperlordoze lędźwiową - to jest moja opinia. Czekam na wizyte u lekarza ortopedy. Ale chciałem sie uspokoić troche. Czy można w moim wieku wyprostować krzywy kręgosłup o kilka stopni za pomocą ćwiczeń? Wszędzie zalecają ćwiczenia żeby wzmocnić miesnie pleców tylko czy to w jakiś sposób wyprostuje kręgosłup czy jedynie poprawi wygląd wizualny. Prosze odpowiedzieć konkretnie czy można wyprostować czy nie i do którego roku kształtuje sie kręgosłup.

Witam. Krzywizny kręgosłupa w tym wieku nie są jeszcze w pełni ukształtowane zatem jak najbardziej istnieje możliwość ich korekcji za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń.

Witam,
Rehabilitacja w Pani wieku jest jak najbardziej skuteczna. Nawet jeśli nie uda się w 100% zlikwidować Pani problemu, to warto za wczasu zmniejszyć ryzyko pogłębiania się wady. Jeśli chodzi o konkretną odpowiedź to bez oględzin ciężko jest taką udzielić.
Pozdrawiam