Czy w wieku 23 lat można mieć zawał serca?

Dzien dobry mam pytanie czy w wieku 23 lat mozna miec zawal serca strasznie sie boje mam takie ala ataki paniki ze cos mi sie stanie mialam robione ekg wszystko ok , cisnienie mam zawsze 120/72 jedynie co pale papierosy okolo 15 sztuk dziennie i czasami mam wrazenie uczucia ciepla w klatce piersiowej ale nic innego .i Czy mam powod do niepokoju bardzo prosze o odpowiedz bo bardzo sie boje .

Zasadniczo można mieć zawał serca w wieku 23 lat ale jest to bardzo rzadkie. Dolegliwości które Pani podaje nie wskazują na to zagrożenie. Proponuję rzucić palenie, zdrowo się odżywiać i zacząć regularnie wykonywać wysiłek fizyczny, powinno być dobrze.