Czy w wyniku ciężkiej pracy fizycznej możliwe jest uszkodzenie odbytu?

czy mozliwym jest ze wskutek ciezkiej pracy dzwigania ciezarow kilku dziesieciu ton dziennie spoodowalo uszkodzenie miesni odbytu?mam zlecona fizjoterapie do nauki relaksu moich miesni czy taka sesja pomoze mi odzyskac sprawnoosc tych miesni tak aby kawalki stolca w nim nie pozostawaly po wyprnianiu /dziekuje.ps;jak czesto panstwo spotykaja sie z takim problemem ?czy 1rok to nie za dlugo tyle juz mnie to meczy i wszelakie badanie nie znalazy przyczyny .

Pana problem nasila się w związku z intensywną pracą mięśni brzucha, ale jego przyczyną jest zła praca mięśni głębokich miednicy oraz brak odruchowego napięcia mięśni wstrzymujących defekację. Uruchomienie tych mięśni i wytworzenie ich automatycznej pracy to jedyna rzecz, która realnie może Panu pomóc. Fizjoterapeuta przeprowadzi instruktaż ćwiczeń.

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki