Czy dostanę przepuklinę?

Witam. Mam w sumie dosc nietypowe pytanie.. Pracuje od 1,5 miesiaca na sortowni w firmie kurierskiej. Generalnie wiaze z ta prace swoja przyszlosc, a jak mozna sie domyslic praca nje jest latwa. Polega na podnoszeniu paczem i rzucanie ich na sorter. Zostala mi tylko nadzieja w lekarzu. Boje sie, ze z czasem dostane przepukliny paru kolegow bowiem ja mialo i nie chwala tego doswiadczenia sobie. Chcialbym sie dowiedziec czy istnieje jakis sposob bezpieczny by nie dostac przepukliny? Czy na przyklad byloby dobrym pomyslem gdybym zakupil sobie pas przepuklinowy, uchronilby mnie on od przepukliny? A moze istnieje jakis sposob np podnoszenie ciezarow przy zgietych nogach? Prosze bardzo Panstwa o pomoc. Czy juz to oznacza ze jestem skazany na przepukline? Pozdrawiam

Nie, nie każda osoba pracująca ciężko fizycznie ma przepuklinę pachwinową. Nie polecam stosowania pasa gdyż spowoduje on osłabienie mięśni w miejscu ucisku. Odpowiednia postawa podczas dźwigania i wzmacnianie mm. brzucha ćwiczeniami oraz redukcja nadwagi pomogą w zapobieganiu pojawienia się przepukliny.

Zdrowy, wyćwiczony człowiek nie powinien doświadczyć przepukliny w tego typu okolicznościach. Problem często wynika z braku aktywności w przeszłości. Polecam wybrać się do fizjoterapeuty po instruktaż ćwiczeń na mięśnie tłoczni brzusznej oraz mięśnie postruralne. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki