Czy w zębie pojawiła się ropa?

Wczoraj mialam zatrutego zęba. Wieczorem bol byl mocniejszy a w nocy obudziłam sie z opuchlizna policzka. Pojechalam na pogotowie stomatologiczne gdzie zdjęta zostala trutka i przepisany antybiotyk. opuchlizna przez noc urosła o 14 ide do dentysty. czy to moze byc ropa?

Powstanie zbiornika ropnego zwykle objawia się powiększeniem obwodu dziąsła zlokalizowanym bezpośrednio przy chorym zębie. Obrzęk obejmujący większy obszar zwykle jest obrazem stanu zapalnego, może być też reakcją niepożądaną na zastosowany lek. Podsumowując: nie można wykluczyć powstania zbiornika ropnego, konieczna jest weryfikacja.