Czy warto przeprowadzić bardziej szczegółową diagnostykę kręgosłupa?

Dzień dobry, Otrzymałem wynik rezonansu prostaty, który wskazał na obecność dyskopatii zwyrodnieniowej na poziomie L5/S1. Okresowo zmagam się z problemami z kręgosłupem, które czasem są tak dokuczliwe, że unieruchamiają mnie na kilka dni. Taka sytuacja ma miejsce raz na kilka miesięcy. Który specjalista jest odpowiedni w związku z tym problemem? Czy warto przeprowadzić bardziej szczegółową diagnostykę kręgosłupa? Czy istnieje możliwa korelacja między przewlekłym zapaleniem prostaty a dyskopatią ?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Zaczynając od końca: nie ma takiej korelacji. Z wynikiem rezonansu powinien zgłosić się Pan do poradni neurologicznej, żeby określić najlepszą ścieżkę diagnostyczno- leczniczą. Równocześnie warto rozpocząć fizjoterapię, ponieważ dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa najczęściej łatwo wyeliminować poprzez wzmocnienie mięśni stabilizujących korpus.