Czy widoczny pęcherzyk na jajniku oznacza ciążę u osoby stosującej tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam 20 lat od 8 miesięcy przyjmuje antykoncepcje,, Aidee'' na endometrioze. Nigdy nie pominęłam żadnej tabletki, nie jem niczego co obmiżyłoby ich skuteczność. Zawsze kochałam się z partnerem dodatkowo z prezerwatywą. Ostatnio postanowiliśmy zrobić to bez prezerwatywy, wtrysku w pochwie nie było. Był to 3 dzień przyjęcia tabletki z nowego blistra. Piątego dnia poszłam do ginekologa na kontrolę, okazało się, że mam w prawym jajniku pęcherzyki. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Pomimo, że nigdy nie zapomniałam tabletki, przyjmuje zawsze o tej samej godzinie. Czy może dojść do owulacji? Zastanawiam się, czy w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą rosnąć pęcherzyki w jajniku, lecz potem nie dochodzi do owulacji? Moja Pani ginekolog powiedziała, że nie mam się czym martwić i że tabletki na pewno działają, lecz proszę o opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami lekarza ginekologa, ogólnie nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. proponuję oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa ponownie