Czy wielkość pęcherzyka ciążowego jest w normie?

Witam! Wczoraj byłam na wizycie u ginekologa. Tak jak podejrzewałam, pani doktor oznajmiła mi, że jestem w ciąży. Licząc od ostatniej miesiączki jest to 5t 1d. Na obrazie z USG było widać niewielki pęcherzyk ciążowy wielkości 0,52 cm oraz torbiel na prawym jajniku o średnicy 4 cm.

Torbielą specjalnie sie nie przejmuję, niepokoi mnie jednak wilelkość pęcherzyka. Czy jest to normalny wymiar? Myslę, że do zapłodnienia doszło nie wcześniej niż 20 dni temu. Mam obawy, ponieważ już raz poroniłam (w 9 tc). Diagnoza - puste jajo płodowe (nie było w ogóle zarodka). Dokładnie za tydzień mam kolejna wizytę. Lekarz przepisał mi D***, profilaktycznie, z uwagi na ostatnie przejścia. Za tydzień mam się zgłosić na USG. Umieram z niepokoju... Ogólnie czuję się świetnie. Nic mi nie dolega, poza momentami trudną do opanowania sennością, częstym oddawaniem moczu i nabrzmiałymi piersiami.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wiekośc pęcherzyka ciążowego należy odnosic do wieku ciąży. U Pani  są duże rozbieżności w określeniu wieku
ciąży (36 lub 20 dni), stąd po jednokrotnym badaniu USG niemożliwa jest jednoznaczna ocena prawidłowości lub nieprawidłowości w rozwoju zarodka.

W takim przypadku należy w ponownym USG ocenić czy pęcherzyk powiększa swoje wymiary i czy zawiera zarodek. Proszę pamiętac o przyjmowaniu zaleconego przez lekarza D*** oraz cierpliwie zaczekać na rezultat kolejnego badania.