Czy witamina D może powodować powiększony brzuch i uczucie pełności?

Witam, Od 2 miesięcy mam powiększony brzuch i odczuwam ciągłe uczucie pełności . Wcześniej były również zaparcia. Zanim to się stało zażywałam wit D3 (5000) przez około 2 tygodnie . Po tym zażywałam multiwit. Zaczęłam wypróżniać się bardziej regularnie jednak stolce wyglądały jak zbite kule i były w nich resztki jedzenia. Około tydzień temu odstawilam też multiwit. Wypróżniam się codziennie. Stolec nie jest tak zbity. Jednak brzuch jeszcze jest wzdęty. Czy wit D może byc przyczyną?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę.Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze Postępowanie diagnostyczne i ewentualnie Terapeutyczne