Czy wybielanie zębów jest szkodliwe dla ciąży?

Dzień dobry. Dzisiaj jest 7 dzień mojego cyklu. I dzisiaj byłam na wybielaniu zębów lampa Led. Od wielu miesiecy staram się o dziecko i teraz wróciłam i przeczytałam że w ciąży nie wolno wykonywać takich zabiegów... czy jeżeli w tym cyklu uda się zajść w ciążę może się coś stać z dzieckiem ? Przez to wybielanie ...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wybielanie zębów w ciąży nie jest wskazane, ponieważ nie ma dowodów mówiących o oddziaływaniu substancji używanych podczas wybielania na płód. Do tej pory nie wykonano takich badań, które określiłyby poziom szkodliwości dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz to, w jaki sposób wybielanie wpłynie na płód lub dziecko karmione mlekiem matki.

W związku z tym nikt nie jest w stanie ocenić ewentualnego ryzyka. Innymi przeciwwskazaniami do wybielania zębów lampą LED są: martwe zęby, noszenie aparatu ortodontycznego, próchnica, afty, alergie na substancje zawarte w preparacie, choroby pacjenta, stany zapalne jamy ustnej czy też młody wiek (poniżej 16. roku życia).

Proszę jednak nie martwić się na zapas. Negatywne myślenie nie jest wskazane.

Na naszym portalu znajduje się artykuł dotyczący wybielania zębów. Można się z nim zapoznać pod adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/wybielanie-zebow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.