Czy wynik badania glukozy jest w normie?

Witam mam zapytanie odnoscie cukru wyszedł mi wynik na czco 102 wiem że norma jest do 100. Ale ze najlepiej jest miec do 90. Kiedys norma była do 126 a teraz zmniejszyli do 100 czy mam się przejmować. Ważę 84 kilogramy ale już podjełam walke z kilogramami mam dietę czy to wystarczy. Proszę o odpowiedz Agnieszka

Dzień dobry,

jeżeli dieta jest zbilansowana przez dietetyka w odpowiedni sposób to jest to wystarczające działanie. Ewentualnie może Pani włączyć niewielką aktywność fizyczną.

Pozdrawiam