Czy wyniki morfologii są niepokojące?

Witam,robiłam ostatnio badania,to moje wyniki:MCV 100,NEU 48,4 ,MON 10,6 ,żelazo136,9.Czy moje wyniki są niepokojące,czy powinnam udać się do lekarza?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zwraca uwagę wysoki poziom MCV, który może świadczyć o niedokrwistości z niedoboru witaminy b12 lub kwasu foliowego, ewentualnie o nadużywaniu alkoholu.
Nie można odnieśc się do wartości białych krwinek bo podane są wartości procentowe a nie bezwzględne. Jeśli wynik żelaza jest w mg/dl to mieści się w normie.