Czy wynikiem USG powinnam się niepokoić?
Witam Ostatnio miałam zrobione pierwszy raz usg piersi.Nie stwierdzono zmian podejrzanych tylko w piersi prawej na godz 9 dwie torbiele o śr. po 3 mm a w piersi lewej na godz 9 kilkukomorową torbiel o wym 6 x 3mm. Ginekolog zaleciła kontrolę za pół roku i powiedziała że mogę jak chce pokazać wynik onkologowi. Czy powinnam się niepokoić? Czy to coś groźnego?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Ogólnie powinno się oceniać badania obrazowe piersi w skali BI-RADS. Tutaj nie ma takiej oceny a torbiele raczej mają charakter łagodny. Jednak zawsze warto skonsultować wynik z innym specjalistą, więc warto przed kolejnym kontrolnym badaniem udać się po poradę do onkologa.