Co oznacza zapis o sutkach w wyniku badania USG?

Wczoraj odebrałam wyniki badań usg piersi i jest coś takiego napisane sutki o wyraźnym gruczolowym utkaniu z niewielką ilością utkania tłuszczowego.W sutku lewym kilka drobnych torbieli największą na godz 2- ej 7,5mm.Na godz 3-ej hypoechogenicznastruktura 14×7mm o morfologii FA .Poza tym w obu sutkach nie uwidocznione innych zmian ogniskowych .Przewody gruczołów w okolicach zabrodawkowych obu sutkow zodcinków poszerzone do 3,5 mm,podatne na ucisk.Wezly chłonne pachowe obustronnie nie powiększone BIRADS2 .i co mam tym zrobić onkologiem i co będzie mi robił pomocy

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Do oceny badań obrazowych piersi służy skala BI-RADS. Na podstawie tej skali stwierdzamy jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia zmiany złośliwej na podstawie obrazu piersi. BI-RADS 2 oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia zmiany złośliwej jest bardzo małe - prawie na 100% jest to zmiana łagodna i potrzebne są okresowe badania kontrolne. Oczywiście taki wynik powinien ocenić lekarz, który kierował Panią na badanie. On znając Pani sytuację kliniczną będzie mógł dostosować najodpowiedniejszą opiekę dla Pani.