Czy wypróżnianie to efekt uboczny nerwicy?

Witam ! Pisze w sprawie mojej siostry. Ma ona stwierdzone zaburzenie norwicowo depresyjne. Martwi się tym że ma zaburzenie wydawania kalu potrafi do 7 razy na przełomie kilku godzin oddać kal. Z tego co mówiła to kolory jest jasno rozty, piankowaty . Czy to jest normalne przy nerwicy czy jest to obiad jakiejś choroby ?

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często występują przy zaburzeniach
nerwicowych.
Warto jednak zrobić badania w celu wykluczenia innych
przyczyn tego problemu.
Jeżeli problem utrzymuje się, wskazana jest wizyta u gastrologa
lub gastroenterologa, który po przeprowadzeniu badań postawi
diagnozę i ewentualnie zaproponuje odpowiednie leczenie.
Niezależnie od tego, czy przyczyna jest psychologiczna
czy też somatyczna, jeżeli siostra ma stwierdzone zaburzenia
nerwicowo – depresyjne, to konieczne jest ich wyleczenie.
Nie można tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać
i mogą prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego. Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowo – depresyjne i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pani siostrę do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani siostrze uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowo – depresyjnych
oraz ich uciążliwymi konsekwencjami, dzięki czemu siostra
odzyska spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl