Czy wystąpiło u mnie poronienie?

Mam 28 lat, 2 lata temu urodziłam córeczkę - ciąża bez problemu. Stosuję tabletki antykoncepcyjne, ale po obecnym opakowaniu chciałam odstawić, żeby za 3 miesiące starać się o dziecko. Miesiączkę dostaję zawsze w piątki i trwa ok. 4 dni. Teraz (kończąc te ostatnie opakowanie) nie dostałam miesiączki w piątek rano, tak jak zawsze - więc tak na wszelki wypadek zrobiłam test ciążowy - był negatywny.

Miesiączkę dostałam w sobotę rano - była taka jak zawsze, ale krwawienie skończyło się w niedzielę (1,5 dnia). Czy to mogło być poronienie? W piątek wnosiłam strasznie ciężki szklany stolik na 3 piętro. Powinnam iść do lekarza? Proszę o pomoc.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych krwawienie nie musi się pojawiać dokładnie tego samego dnia. Krwawienia też mogą się różnic między sobą. Gdyby była Pani w ciąży, test ciążowy powinien to wykazać. Dlatego mało prawdopodobne, aby doszło do poronienia.
Gdyby pojawiły się niepokojące krwawienia lub inne objawy np. dolegliwości bólowe brzucha, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam