Ciąża? Pominięcie tabletki (24 h)

Mój problem polega na tym, że ostatnio miałam dużo spraw na głowie i byłam bardzo rozkojarzona. Brałam tabletki antykoncepcyjne, akurat trzeci listek. Kończąc listek, nastepnego dnia dostawałam okres ( zawsze bolał mnie brzuch). Zaczęłam brać w niedzielę, podejrzewam, że w piatek (2 tydzień) pominęłam, ponieważ w sobotę późnym wieczorem pojawiło się plamienie. Odstawiłam tabletki, w poniedziałek wzięłam ostatnią. W tym 2 tygodniu kochałam się z chłopakiem kilka razy bez żadnych innych zabezpieczeń, kończył we mnie. Zrobiłam test w środę. Pokazał, że brak ciąży, jednak dalej kochałam się z nim bez zabezpieczeń. Czy mogę być w ciaży? Czy powinnam zrobić test ponownie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy pominięciu pigułki w drugim tygodniu cyklu ryzyko ciąży nie jest duże i nie ma potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji (np. w formie prezerwatywy). Jeśli w przerwie między kolejnymi opakowaniami nie pojawi się krwawienie, proszę powtórzyć test ciążowy. Gdyby okazał się pozytywny, należy odstawić pigułki (szkodzą płodowi). W przypadku wyniku negatywnego można je dalej zażywać, jednak ja osobiście doradzam kobietom powtórzenie tego testu jeszcze po tygodniu, dwóch (test we wczesnej ciąży może być fałszywie ujemny).

Pozdrawiam!