Czy wysypka mogła się pojawić na skutek ryzykownego kontaktu?

mam wysypke na tulowiu 2 tyg.po ryzykownym zachowaniu co to moze byc na hiv robilem test po 3 tyg wyszedl ujemny kila tez po 4 tyg ujemna

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wysypka po ryzykownym kontakcie seksualnym może być zarówno związana z chorobą zakaźną, jak i mogła wystąpić przypadkowo właśnie w tym czasie.

Warto by było jednak powtórzyć badania na HIV, gdyż po trzech tygodniach od stosunku wynik może nie być wiarygodny. W tym celu specjaliści zalecają wykonanie badania po 12. tygodniach od zbliżenia. Wówczas będzie miał Pan pewność co do wiarygodności wyniku.

Powtórzenia może wymagać również test na kiłę. Dla pewności warto go powtórzyć po upływie 6 tygodni. Dopiero po wykluczeniu wyżej wymienionych chorób będzie można powiedzieć coś więcej.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania znajdzie Pan pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zakazenia-hiv-po-przygodnym-seksie-u-24-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-test-wykonany-po-takim-okresie-mozna-uznac-za-wiarygodny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-test-na-hiv-po-8-tygodniach-jest-wiarygodny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Proszę skontaktować się z dermatologiem, konieczna jest wzrokowa ocena zmian skórnych. Wspomniana wysypka może być objawem półpaśca, który pojawia się w okresie obniżonej odporności.