Czy z moimi piersiami wszystko w porządku?

Witam.

Jestem w okresie dojrzewania i chcę dowiedzieć się czy wszystko ze mną w porządku. Otóż: 1.Bolą mnie piersi - czy to dlatego, że dojrzewam? 2. Z prawej piersi zauważyłam, że wydobywa się taka jakby żółta wydzielina (bez krwi), ale nie jak dotykam, zauważyłam to na staniku (w bardzo małej ilości - ze dwie plamki wielkości około hmm... pieprzyka). Już jakiś czas tak jest. Ale bardzo rzadko...Czy to źle? 3.Mam pytanie, jak wyczuć guzka? Bo wiem, że w piersiach są także gruczoły. Ale czym one (te guzki) charakteryzują się?

U siebie wyczułam taką "bryłę", która zaczyna się pod sutkami, a kończy, no a kończy się tak jak pierś kończy się. Czy tak powinno być? Nie zauważyłam niczego innego co by mnie zaniepokoiło. Żadnych pomarszczeń, przebarwień. Nie współżyłam. Czy ze mną wszystko dobrze? Martwię się strasznie. A może sobie "wmawiam", że coś mi jest? Bardzo nie chciałabym iść do lekarza.

Proszę o pomoc, serdecznie pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W okresie dojrzewania dochodzi do wielu zmian w organizmie dziewcząt. Możliwe, że opisane objawy są z tym związane, jednak aby to stwierdzić powinno być wykonane badanie lekarskie.
Proponuję abyś na początku przedstawiła swoje wątpliwości mamie, a następnie razem zdecydujecie o wizycie u lekarza. Zasięgnij także informacji o badaniu piersi (ogólnie w internecie znajdziesz masę informacji na ten temat).

Nie ma powodów do obaw przed wizytą u lekarza, gdy dorośniesz często będziesz musiała chodzić do np. ginekologa i jest to całkiem normalne.

Redakcja abcZdrowie.pl