Czy z moją wagą mam szansę na ciążę?

Dzień dobry, Chciałabym w najbliższej przyszłości zajść w ciążę. Obecnie ważę 38 kg przy 168 cm wzrostu. Od lat choruję na anoreksję zażywam Zoloft i Lamitrin. Jestem pod stałą opieką lekarzy. Według opinii specjalistów mój ogólny stan zdrowia określany jest jako dobry. Przyjmuję Femoston 2mg, 2mg 10 mg. Ginekolog poinformowała mnie, że przy staraniach o dziecko konieczna będzie stymulacja owulacji. Moje AMH to 2,2. Czy przeszkodą do zajścia w ciążę może okazać się moja waga? Czy uniemożliwi ona prawidłowy rozwój płodu lub przyczyni się do powikłań u mnie lub dziecka? Proszę o wskazówki co do dalszego postępowania.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli w najbliższym czasie planuje Pani zajście w ciążę, to z pewnością powinna być Pani pod stałą kontrolą lekarza.

Takie tematy najlepiej omówić z ginekologiem, który zna Pani aktualne wyniki badań, więc jest osobą decyzyjną w wielu kwestiach. Pani BMI wskazuje na niedowagę. Niedowaga natomiast może wpływać na gospodarkę hormonalną. Zdaniem naszej ekspertki zarówno podczas starań o ciążę, jak i w czasie ciąży konieczne będzie stosowanie suplementów witaminowych.

Anoreksja nie jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę – jeśli tylko badania hormonalne oraz ginekologiczne są prawidłowe. Trzymamy za Panią kciuki!

Poniżej umieszczamy podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-szansa-na-ciaze-przy-wzjg-i-duzej-niedowadze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-wyleczeniu-anoreksji-jest-szansa-na-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/anoreksja-i-brak-okresu-przez-2-lata-u-18-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.