Czy z tabletkami po poronieniu lepiej poczekać na pierwszy okres?

Witam. Zastanawiam się czy rozpoczecie stosowania tabletek antykoncepcyjnych po poronieniu lepiej jest zaczac od razu czy poczekać na pierwszy okres. Czy ma to jakiś wplyw na ich skuteczność?

Dzień dobry, jeżeli stosowanie tabletek rozpocznie się w pierwszym dniu miesiączki, ochrona antykoncepcyjna jest już od pierwszej tabletki, w każdym innym przypadku należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni.