Czy za pomocą lipolizy iniekcyjnej mogłabym pozbyć się tłuszczu nagromadzonego na środku twarzy?

(Medycyna estetyczna) Dzień dobry, jestem kobietą, mam 29 lat, od zawsze borykałam się z problemem bardzo pulchnych policzków, mimo prawidłowej wagi ciała. Chciałabym zapytać czy za pomocą lipolizy iniekcyjnej bądź innej metody mogłabym pozbyć się tłuszczu nagromadzonego na środku twarzy (wysokość od oczodołów do końcówki nosa) dolna część twarzy jest dość szczupła i nie chciałabym jej poprawiać.

Owszem, od pewnego czasu stosuje się takie metody, jednak osobiście nie polecałabym najsilniejszych preparatów do lipolizy które mogą spowodować martwicę tkanek (takich jak na przykład stosowane w lipolizie iniekcyjnej brzucha czy ud) ze względu na zbyt duże ryzyko w okolicy twarzy, a preparaty do mezoterapii które działają lipolitycznie poprzez wpływ na metabolizm tkanek. Zwykle konieczna jest seria kilku zabiegów.

Nie stosuje się tego preparatu na okolicę policzków. Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej i po konsultacji , obejrzeniu stanu skóry lekarz doradzi co mozna zrobić aby dany efekt uzyskać.

Nie wykonuje się lipolizy iniekcyjnej tych okolic na twarzy, gdyż groziłoby to powikłaniami. Proszę skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który zaleci odpowiednią metodę modelowania twarzy.