Wskazania do konsultacji lekarskiej przed karboksyterapią, lipolizą iniekcyjną oraz masażem drenującym

Czy żeby iść na karboksyterapie, lipolize iniekcyjną oraz masaż drenujący trzeba konsultować się z lekarzem? Jaki lekarz takie zabiegi wykonuje?

Witam
Przed rozpoczęciem leczenia zawsze warto skonsultować sie z lekarzem, w tym wypadku lekarzem medycyny estetycznej lub dermatologiem zajmującym sie medycyną estetyczną. Taka konsultacja pozwoli ściśle określić zakres zabiegów, które są wskazana w konkretnym przypadku.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Witam
Konsultacja lekarza wskazana jest przed każdym zabiegiem. Najbezpieczniejsza z wymienionych przez Panią zabiegów będzie karboksyterapia, ale powinna być wykonana na dobrym sprzęcie i przez przeszkolony personel. Lipolizę powinien wykonywać tylko i wyłącznie lekarz, ponieważ jest to zabieg, który może dać powikłania. Najczęściej tego typu zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej lub dermatolog.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska