Czy zabieg laserowego usuwania blizn jest skuteczny?

Witam. Chciałam się zapytać czy efekty po laserowym usuwaniu blizn (szczególnie proszę o ustosunkowanie się do laserów er:yag i palomar, ponieważ tylko takie są w moim zasięgu) są na zawsze? I który z tych laserów jest silniejszy? Jestem po jednym zabiegu er:yag i nie widzę efektów. A miałam iść 4 razy i nie wiem czy na pozostałe 3 bardziej mi się opłaca laser palomar. Pozdrawiam.

Trudno wypowiedzieć się nt blizny której nie widzę. Lasery tak na prawdę nie usuwają do końca blizny one jedynie łagodzą jej wygląd. Czasem blizna staje się prawie niewidoczna. Efekt można wzmocnić stosując dodatkowo mezoterapię z użyciem osocza bogatopłytkowego czy karboksyterapię,

Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

W zależności od rozległości blizn, indywidualnych predyspozycji do gojenia, współistnienia chorób, przyjmowanych leków itd. proces korekcji blizn może wymagać kilku serii z użyciem lasera. Osobiście polecam serię zabiegów laserem co2, którą w zależności od potrzeb można uzupełnić mezoterapią. Zaznaczam, że 1 zabieg jakimkolwiek laserem nie przyniesie spektakularnych efektów.

Zabiegi są jak najbardziej skuteczne jeśli są prawidłowo dobrane do rodzaju blizn, czasem trzeba zabieg parukrotnie powtórzyć aby uzyskać porządany efekt.

Dzień dobry,

Skuteczność zabiegów laserowych zależy od wielu czynników jak m.in. jakości lasera, jego parametrów oraz doświadczenia operatora, rodzaju blizn u pacjenta. Osobiście polecam serię zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego eCO2 powtarzanych co 4-6 tygodni.

Pozdrawiam serdecznie.