Czy zaokrąglone węzły chłonne muszą oznaczać nowotwór?

Na usg wyszlo, że mam wodę w jelitach i żołądku, powiększone węzły chłonne i kilka zaokrąglonych (najbardziej okrągły ma stosunek dlugosci do szerokości 1,6), ob wyszło 20, powiększona śledziona. Przez tydzień brałam antybiotyk, który przepisał mi lekarz i po tygodniu okazało się, że wody w brzuchu już nie mam, śledziona jest w normie, ob 2, inne podstawowe wyniki krwi w idealnej normie. Oczywiście mam zaplanowaną wizytę u hematologa. Pytanie brzmi: czy zaokrąglone węzły chłonne muszą oznaczać nowotwór? Tym bardziej, że poza tym nie ma powodów do zmartwień. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja hematologa jak najbardziej lecz jeśli jest taka reakcja na leczenie to bardziej jakiś proces infekcyjne