Czy zaparcia i bóle kręgosłupa wynikają ze stosowania leków przeciwdepresyjnych?

Witam. Od pół roku przyjmuje leki antydepresyjne, od początku jedynymi skutkami ubocznymi były bardzo silne zaparcia. Jednak od dwóch miesięcy wydłużył mi się cykl menstruacyjny z 28 do 33-35 dni, chwilami czuję mocne bóle w dolnej części kręgosłupa, lekko pobolewa mnie brzuch, czuję się wzdeta i słaba. Czy te dolegliwości mogą być związane z przyjmowanymi przeze mnie lekami na depresje?

Witam!
Proszę omówić te sprawy z leczącym psychiatrą. Wachlarz leków p/depresyjnych jest na tyle szeroki, że nie musimy cierpieć z powodu złej tolerancji. Być może trzeba inaczej dopasować dawki, a może wystarczy sama, odpowiednio dobrana psychoterapia? Szczera rozmowa z zespołem terapeutycznym.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.