Wpływ leków antydepresyjnych na DNA plemników

Planujemy z mężem ciążę (mamy 33 lata).Na skutek stresu pourazowego mąż zaczął przyjmować leki antydepresyjne (mirtazapina 30 mg/dobę od 1 m-ca,sulpiryd od 1 tyg.) i będzie musiał je przyjmować jeszcze przez jakiś czas. Czy leki te (już po takim okresie przyjmowania) wpływają na DNA plemników i mogą powodować wady płodu,czy w ogóle wpływają bardzo na jakość plemników i możliwość zapłodnienia?Obawiam się, że nie mamy zbyt wiele czasu z racji mojego wieku i wyników: FSH 12,3 mlU/ml,AMH 1,9 ng/ml

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza psychiatry w kierunku Ew modyfikacji leczenia

Dzień dobry. Leczenie farmakologiczne jest leczeniem wspomagającym i doraźnym, właściwym leczeniem, również stresu pourazowego, jest psychoterapia. Skuteczna interwencja w tym zakresie pozwala na całkowite odstawienie leków. Zachęcam Pani męża do podjęcia działań w tym kierunku. Kompetentny psychoterapeuta poznawczo-behawioralny pozwoli uporać się z trudnościami dość szybko i trwale. Leki mogą być pomocne tylko w początkowej fazie pracy terapeutycznej. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/